BMWForum.nl zoekt Moderators om het forum te onderhouden, als je jezelf kan vinden in het onderstaande, neem dan contact op via deze link.

  • Enige kennis van phpbb is gewenst, maar niet noodzakelijk.
  • Minimaal 6 maanden geregistreerd zijn, of een zodanige activiteit met posten hebben.
  • Geregeld op het forum te vinden zijn.
  • Goed moderator werk verrichten, veranderen, doorverwijzen of verwijderen van forum berichten die niet toegestaan zijn.

M5

Moderator: Moderator Team

Post Reply

Topic Author
Medi
Neutraal
Posts: 5
Joined: 30 Oct 2008 09:35

M5

Post by Medi »

Hallo Jongens,


Ik heb een probleem met mijn M5 uit 1999.
Net aangeschaft met schade.

Maar motorisch schommelt hij heletijd in de toeren en valt uiteindelijk uit!

Ik heb hem laten uitlezen bij de dealer en daar kwam uit 4Lambdasondes kapot!

Maar het moeilijke is ik heb de 2 katalysators weggehaald en daardoor kan ie ook verkeerde uitlaat gassen meten.

Zouden de 4Lambdasondes echt kapot zijn en meteen vervangen en lopen!
of ligt het toch aan die verrekte Katalysators!

mvgr

ronald 2002
2e Versnelling
Posts: 313
Joined: 17 Oct 2007 07:44
Location: walcheren zld
Age: 58

Re: M5

Post by ronald 2002 »

zet je kats weer eens terug en kijk dan wat ze doen,er gaan niet zomaar 4 sensors stuk.
af de kabelboom moet bekneld hebben gezeten.
2002 '75 +m3 '93+530D'02

325i
4e Versnelling
Posts: 1941
Joined: 23 Apr 2008 17:05
Type Auto: E36 320i Sedan
Location: Heerlen
Age: 44

Re: M5

Post by 325i »

Als je de kat`s weghaald heb je in 99% van de gevallen zowiezo een foutmelding op de lambda`s maar kat`s weghalen is zowiezo niet echt slim aangezien die voor de APK eronder moeten en daarbij is bij moderne autos geen garantie dat je meer vermogen krijgt soms zelfs minder.
Dus lekker eerst de auto orgineel maken voordat je iets kan gaan meten ;)
Citroen Saxo 1.6 VTS 2000

sebasel
2e Versnelling
Posts: 345
Joined: 01 Jan 1970 01:00
Type Auto: e36M3 & e46 320d touring
Location: N-Holland
Age: 52
Contact:

Re: M5

Post by sebasel »

325i wrote:Als je de kat`s weghaald heb je in 99% van de gevallen zowiezo een foutmelding op de lambda`s maar kat`s weghalen is zowiezo niet echt slim aangezien die voor de APK eronder moeten en daarbij is bij moderne autos geen garantie dat je meer vermogen krijgt soms zelfs minder.
Dus lekker eerst de auto orgineel maken voordat je iets kan gaan meten ;)
wat hij zegt :ja:

eric-328
2e Versnelling
Posts: 289
Joined: 26 Jun 2005 11:29
Type Auto: BMW X5 4.4i, BMW E36 323ti Racer, BMW e36 325i Cabriolet, Megane GT
Location: Nuth

Re: M5

Post by eric-328 »

sebasel wrote:
325i wrote:Als je de kat`s weghaald heb je in 99% van de gevallen zowiezo een foutmelding op de lambda`s maar kat`s weghalen is zowiezo niet echt slim aangezien die voor de APK eronder moeten en daarbij is bij moderne autos geen garantie dat je meer vermogen krijgt soms zelfs minder.
Dus lekker eerst de auto orgineel maken voordat je iets kan gaan meten ;)
wat hij zegt :ja:
Is afhankelijk van waar de lambdasonde zich bevindt. Bij een E36 maakt het niet uit omdat de lambdasonde voor de kat zit. Het ontbreken wordt dus niet omgezet in een foutmelding. Bij een e39 M5 is het een ander verhaal. Deze heeft de LAMBDA-REGELAARSONDE en temperatuursensor voor de kat en de Lambda-Monitorsonde erna. Wanneer de kat weggehaald wordt zal hij een verkeerde meting doen. Weghalen van de katalysatoren op een M5 is wel mogelijk en levert enkele pk's extra.
Fun is not a straight line
Post Reply

Return to “1996 - 2003 (E39)”