Na het vervangen deed alles het prima op de dag zelf (het was een warme dag), maar in de (koude) dagen, inmiddels weken daarna gaat het schakelen steeds moeizamer. Maar niet zomaar. Als de motor uitstaat gaat schakelen door alle versnellingen als een mes door warme boter, zelfs zonder de koppeling ingetrapt te hebben.
Maar dan, koppeling in, motor starten, in z'n 1, niets aan de hand. Uit zijn 1 halen gaat dan soms moeizaam, in z'n 2 lastig, de rest soepel. Voor het stoplicht, koppeling los, licht op groen, koppeling in, in zijn 1, met geen mogelijkheid in de versnelling te krijgen, 2 proberen, in het begin lukte dat nog, nu ook al niet meer. Dus remedie, eerst in z'n 5 en dan gaat het moeiteloos in 1 en 2, etc. Maar zodra ik de koppeling weer heb losgelaten als ik stilsta en in z'n 1 wil schakelen, zelfde probleem. Of ik nou 1 of 100 km heb gereden, schakelen in zijn 1 en inmiddels ook 2, het lukt niet. Aanvankelijk was het euvel minder erg als het buiten boven de 20 graden was?!?!, maar dat 'voordeel' is inmiddels weg.
Ook grijpt de koppeling erg schokkerig aan als de auto nog koud is, op het slippen af en als ik dan probeer te schakelen naar z'n 1 beweegt de auto naar voren, alsof je schakelt zonder koppeling in te hebben getrapt.
Kortom, de exercitie heeft absoluut geen Freude am Fahren opgeleverd!!!

Om dat toch weer te krijgen, waar kan dat nou aan liggen? Er gaat duidelijk iets niet naar behoren met het koppelen: teveel speling in het hefboom mechaniek, hulpkoppelingscilinder niet goed meer, of toch de bak zelf? Heeft iemand zoiets wel eens meegemaakt en wat was dan de oplossing?