Page 1 of 1

audio systeem E39 defect.

Posted: 13 Mar 2008 14:07
by bempie
Hoi allemaal Ik zit met een probleemje sinds gisteren doet mijn audiosysteem niets. De knop om het systeem aan te doen reageert niet. het is een systeem met een 4:3 scherm met navigatie en tv deze doen het wel alleen zonder geluid. Kan iemand mij vertellen wat er aan de hand kan zijn heb alle zekeringen nagekeken maar die zijn allemaal goed ook in de kofferbak. Zit er mischien een zekering achter het scherm?
Ik hoor graag reacties want lange afstanden rijden is niet te doen zonder muziek. Alvast bedankt.

Posted: 13 Mar 2008 14:12
by dB-Mike
ff denken
Je hebt beeld geen geluid
Klinkt als defecte interne versterker
Als zekering defect is zou je beeld ook weg zijn
Wat je kan doen is ff je accupool los halen voor ± 10 sec
Je bent wel al je instellingen dan kwijt
Maar dan reset hij zich automatisch naar fabrieks instellingen als het een electra defect zou zijn
Anders moet ie doorgemeten worden

Posted: 13 Mar 2008 15:33
by bempie
Bedankt voor je tip ik zal kijken of het lukt met die accupolen. Kan er misschien geen kortsluiting zijn ontstaan in mijn kofferbak waar de radio en navigatie modullen zit en wisselaar?

Posted: 13 Mar 2008 19:03
by bempie
Ik heb de accukabel losgemaakt en na ongeveer 10 sec terug geplaatst maar dit was geen succes nog steeds geen radio (geluid). Hoe gaat het doormeten precies in werk en wat wordt er precies doorgemeten. Heb geprobeerd om de scherm eruit te halen om te kijken of erachter geen zekering in zit maar dit is maar voor de helft gelukt. Wie kan mij helpen met deze vragen.

Posted: 13 Mar 2008 20:10
by dB-Mike
Kan ik niet uitleggen omdat ik dat niet weet en ik heb daar geen electra schema van
Die heeft de Dealer
Sorry dit keer kan ik iets niet oplossen in de audio :oops:

Posted: 14 Mar 2008 08:01
by dB-Mike
Hehehe heb er zelfs wakker van gelegen dat is lang niet gebeurt
-
Toen kwam het licht :idea:
-
Zitten de stekkertjes wel vast aan de achterkant (misch los getrilt :lol: )

Posted: 14 Mar 2008 08:01
by bempie
Kan gebeuren toch als ik weet wat er aan de hand is zal ik het je wel laten weten. Kga vanmiddag kijken of ik de scherm eruit kan halen misschien zit erachter wel iets wat doorgebrand is of zo. Je hoort nog wel

Posted: 14 Mar 2008 08:03
by dB-Mike
Wat je wel kan meten
-
Als je een multimeter op maximale wisselspanning zet
En dan langzaam naar beneden schakelen
Kijk dan of hij een uitslag maakt
-
Geluid is een oscilloscopisch iets
Het heeft een + en een - dus wisselspanning :wink:
Speakers bewegen op en neer en moeten dus wisselende spanningen krijgen om te bewegen
-
Mike

zelfde probleem

Posted: 19 Jul 2008 10:24
by atcdan
Ik heb ook een 530D uit 2001 en de laatste tijd heb ik ook ineens geen geluid en dan weer wel, maar het wordt nu steeds vaker niet dan wel. Als het oudio systeem stuk is moet je dan de hele unit (nav. + comp.) vervangen? Zo ja, is het dan mogelijk om er meteen een nieuwer model/update in te zetten? Alvast bedankt. Kan idd ook niet zonder muziek. Heb van ellende maar een ipod op. :(

Re: zelfde probleem

Posted: 19 Jul 2008 10:30
by elsteff1385
atcdan wrote:Heb van ellende maar een ipod op. :(
Dhehe, lol!, dan toch wel ook met de doppen in je oor he ;)

Ontopic: controleer eerst gewoon eens of je je luidsprekers hoort ruisen. Er is altijd wel een kleine ruisvloer hoorbaar. Hoor je dit niet, meet dan de spanningen over een speaker heen (liefst een woofer). Hou er rekening mee dat de meetwaarden klein zijn, dus stel een klein bereik in op je multimeter

Geen spanning = geen versterker

[Edit] O, oude koe. never mind [/Edit]

Posted: 19 Jul 2008 11:39
by web
Achter het scherm zelf zit vrijwel niks van de radio, alleen het cassette deel bij een 4:3 navi, en bij een 16:9 zelfs helemaal niets (behalve een paar knopjes).

Bij een Touring met navi ligt de radio links onder de kofferbakvloer en de versterker links verticaal in het zijvak. Daar zou ik dus eerst naar kijken. Radio is gewoon een DIN-formaat ding alleen dan zonder frontje :) Verbinding met de knopjes voorin loopt via de I-bus.

Je hebt wel gewoon RDS informatie op het scherm enzo?

Dan moet het welhaast aan de versterker liggen zou je zeggen.

Posted: 20 Jul 2008 11:54
by atcdan
Heb een touring idd en cd wisselaar zit links achter maar wist niet dat radio onder de kofferbakvloer zat :) Ik zal daar eerst eens naar kijken. Heb idd wel rds volgens mij maar als ie geen geluid geeft heeft ie ook geen TMC aanduiding (niet groen) dus volgens mij ook geen ontvangst. Kan dus aan de radio liggen maar er komt ook geen geluid bij het afspelen van een cassette (ik weet het ...... oud maar hier sluit ik mijn ipod op aan) en cd. Ligt dus misschien toch aan versterker idd.
Bedankt voor de info guys.

Posted: 21 Jul 2008 10:53
by web
Geen TMC maar wel RDS-berichten is wel vreemd, maargoed ik weet ook niet precies hoe TMC loopt. Bij mij werkt TMC sowieso niet omdat ik een te oude Business radio heb ; ik moet nog een keer een nieuwere of een Professional scoren ofzo.

Radio zit bij een Touring linksvoor het reservewiel (dus links in de hoek tussen chassisbalk, achteras en reservewiel zegmaar). Even die zwarte kap losnemen dus. Ik denk dat dat wel gaat zonder het voorste deel van de koffervloer los te maken, maar weet het niet zeker zo uit m'n hoofd. Lukt het niet dan is dat koffervloer deel makkelijk los te maken door de sjor ogen eruit te schroeven (inbusjes, onder een plastic kapje). Let wel dat zijn 2 inbusjes per oog, die je er niet 1 voor 1 uit kan draaien, dan draai je ze klem. Dus eerst de ene een stukje los, dan de andere enz tot het oog los is. De grote blikken kast onder dat vloerdeel (op de achteras) is trouwens niet de radio maar de tv/video module. Die kast is ook geen din-formaat en heeft twee dunne antennekabels ipv 1 of 2 dikkere voor de radio.