Page 1 of 1

tips bij aanschaf bmw 318i touring (E30)

Posted: 07 Feb 2009 16:34
by Jasper
Ik ben al een tijdje op zoek naar een bmw touring en overweeg de aanschaf van een bmw 318i touring uit 1991 (E30). Ik vraag me af of deze wagen nog kenmerkende zwakke punten kent en wat jullie ervaringen zijn? Wie kan me van tips voorzien?

Re: tips bij aanschaf bmw 318i touring (E30)

Posted: 07 Feb 2009 19:26
by beunhaas
en kerel,

je moet vooral letten op kogels draagarm rubbers en dergelijke.. en zowie zo de gebruikelijke dingen natuurlijk;)

Re: tips bij aanschaf bmw 318i touring (E30)

Posted: 11 Feb 2009 13:24
by Gowiththeflow
Hoi,

Ik kan alleen maar andere citeren: ik kreeg destijds op BMW Drivers Club het volgende advies:

"Echt zwakke punten: motorisch letten op tijdige vervanging distributieriem en letten op de temperatuur, welke een indicatie kan zijn (als altijd eigenlijk) voor een lekke koppakking of een gescheurde kop. Roest is gezien de leeftijd van de auto's een aandachtspunt. Touring-technisch niet heel gekke dingen, al willen tourings met een zwaar leven achter de rug nogal eens roest vertonen op de dorpels ter hoogte van de c-stijl.

Maar er is nogal wat duitse schade-import hier geraakt, wees vooral kritisch!"


Succes ermee en blijven schitterende wagens!

Groeten, Wilco

Re: tips bij aanschaf bmw 318i touring (E30)

Posted: 11 Feb 2009 14:45
by 325i
Er staat ook genoeg info hier op het forum

krikpunten en onder de voorruit zijn toch wel kwalen bij deze auto`s net als gescheurde koppen idd ;)
verder even zoeken hier op het forum voor de standaard BMW kwalen anders kan ik of iemand van hier 5x per week een hele was lijst typen ;)