Page 1 of 1

[E39] Radio vervangen

Posted: 12 May 2015 12:40
by wouterb038
Hoi,

Gisteren een mooie BMW 520i Executive AUT e39 gekocht. Ding rijd echter super.
Nu wil ik dit jaar lekker op vakantie met een fijn navigatie systeem en gemakkelijk muziek te besturen.

Nu erger ik me alleen aan de radio/navigatie, dit is vrij ouderwets met cassette speler.
Nu ben ik geen voorstander van aftermarket radios maar zit toch te twijfelen om een goeie vervanged exemplaar te zoeken.
Nu ben ik helemaal nieuw op het gebied van BMW (voorheen altijd volvo en volkswagen gereden)

Zijn er speciaal radio's gemaakt voor deze uitvoering met betere kleur/kaart navigatie en fijn display?
Ook heb ik nu een soort computer in me standaard radio zitten, blijft deze behouden? En hoe zit het met me knoppen op het stuur?
Ik kwam hier en daar wel wat chinezen troep tegen met android erop, maar dat vertrouw ik allemaal niet.

Alvast bedankt voor het advies.

Mvg,

Wouter Bredewold

Hier nog even de specs van de auto:

Specificaties
Merk BMW
Model 5 Serie
Km. stand 194.598
Bouwjaar 2001
Aantal cilinders 6
Cilinderinhoud 2171 cc
Brandstof Benzine
Vermogen motor 170 PK (125 KW)
Inrichting Sedan (4-deurs)
Transmissie Automaat

Re: [E39] Radio vervangen

Posted: 14 Jul 2015 15:46
by Sendur1982
Weet je zeker dat je geen CD wisselaar achterin je kofferbak (achter links achterlicht unit) hebt zitten? Want dat is volgens mij vrij standaard, zeker bij die radio die je erin hebt zitten.

Zelf ben ik fan van alles zo origineel mogelijk houden omdat alle knoppen (ook op je stuur) en computers het blijven doen zoals ze horen. Duurzaamheid valt me een beetje tegen voor een BMW, maar ligt ook deels aan de ongelukkige locatie van de radiomodule achterin. Voor een Chinees aparaat gaan blijft een gok; als is de kans groter dat je een zak kolen koopt ipv een diamantje! :)

Navi bij de mk3 en mk4 (zeker met splitscreen) vind ik nog zeker goed te doen, en nieuwe kaarten zijn hier nog volop voor te krijgen.

Mocht je geen CD-wisselaar hebben, dan kun je nog eeen Yatour overwegen:

http://www.carinterface.nl/yatour-usb-s ... ytm06-bmw2

Re: [E39] Radio vervangen

Posted: 26 Aug 2015 09:18
by abgass
Hoi,

Better late than never.
Ik heb deze geplaatst en ben hier zeer tevreden over:
https://avinusa.com/bmw-5-series-e39-x5 ... ystem.html

Ziet er keurig uit, werkt zeer goed (USA product, produced in ASIA I guess).
knoppen op stuur blijven behouden (bijv. knop op stuur om telefoongesprek te starten, volume radio, zoeken zenders etc.)

Navigatie ook perfect: Staat nu een offline navigatie systeem op welke je d.m.v. een knop op de Avant kunt starten.
(zoek alleen nog een manier om ook flitsmeister automatisch op te starten ;-)))).

(uiteraard vervalt bediening boordcomputer, wellicht is dit via OBD te doen, welke ik dan ook permanent heb aangesloten maar zover heb ik me er nog niet in verdiept ;-)).

Re: [E39] Radio vervangen

Posted: 29 Aug 2015 07:39
by lekkerebert
Makkelijk zelf in te bouwen?