Hallo beste KTR,
Hahahaha, ikke een Opel, dat zou echt betekenen dat ik een totale verstandsverbijstering zou hebben, en direct opgenomen dien te worden in een gekkenhuis, dan staat mijn bovenkamer echt te huur, en hoeft dan zelfs niet eens meer leeg gemaakt te worden, want dan is die op dat moment echt helemaal brandschoon en leeg!
Nooooiiiit van mijn levensdagen nog iets van GM
Ja, dat kleppen stellen was vast of los, en klaar, een 13 mm zeskant moer!
Ik heb mijn lesje dus echt geleerd, ik heb 2 van dat soort barrels gehad, een Manta A serie de GT/E had heel veel problemen met de electronica, vooral met de injectie, trok nog geen zeer uit gedroogde snee brood van tafel, en dat wil al hel wat zeggen als ik dit vergelijk maak hoor! Dan trekt het echt niet.
Affijn, ik heb dus gewoon alle stekkers los getrokken van dat inspuitzooi, heb alles netjes op een bosje opgehangen aan het binnenscherm met wat ti-rapes, en dat was het einde van de injectie!
Heb een spruitstuk genomen van een 20 S Rekord met een vette carburateur heb het hele ratteplan meegenomen wat er bij hoorde, gemakkelijk als je vrienden hebt, die een demontagebedrijf hebben.
Heb de injectors gewoon laten zitten, die zaten in de cilinderkop, heb de hele zooi dus drastiscg verbouwd, en daarna is daat Mantaatje gaan trekken, dat is met geen pennen te beschrijven, echt de straatkeien uit de grond, minste geringste dat je dat rechtse pedaal tot op de grond in trapte, dan had je echt spinning wheels, en een grote wolk rook.
Zo kan het ook, die board computer was helemaal gaar, hij reageerde niet eens op de losgetrokken stekkers, kan je nagaan in wat voor staat dat barrel was.
Dan die Omega, dat ding was explosief en had zelfmoord neigingen, tot hij een Back fire had die zwarte rook onder de motorkap vandaan deed komen, voor mij was dit het einde van dat barrel, ik wilde hem iets meer zuurstof geven, dat hij af zou branden, maar dat wilde niet echt vlotten, het vuur doofde, poging mislukt.
Ik heb toen de LPG iets vermindert, en het was gedaan met knallen en exploderen, ik heb dat rot ding ook direct ingeruild op de eerste A6 een 1.9 TDI, dat was trouwens wel een hele goede kar, heb ik haast 11 jaar gehad, en daat wil al heel veel zeggen, dan is het echt perfect.
Die volgende heeft mij besloten over te stappen naar het Beierse geweld, de BMW.
En die is gewoon erg goed, ik kan daar nog weinig slechts over zeggen, ik heb de BMW nog maar van de 10de maand 2010.
Het verbruik valt me best mee, terwijl ik best echt pittig rijdt, overigens wel bedaard en respect als de motor koud is, maar als alles ruim voldoende is opgewarmd, dan brult dat ding wel eens, alhoewel ik het ook weer niet brullen kan noemen.
Dat deed die V6TDI vele malen harder, en had je echt bekijks als ik dat rechtse pedaal de bodemplaat in trapte.
Wat een monsterlijk geluid, die brulde echt.
Maar goed, we zijn weer even afgedwaald, back to reality!
Als het goed is, dan zitten er bij de benzine pomp een 2 tal flinterdunne pakkingen, haast kranten papier te noemen.
Die behoren er wel tussen te zitten, gebruik beter geen vloeibare pakking. Ik doe normaal op papieren pakking meestal iets vet, en zeer dun besmeerd. Daarna alles met het juiste koppel aantrekken, erg belangrijk, het is best fragiel spul de flens kan buigen als het te strak word aangetrokken, het bakkeliet passtuk kan knappen, dus opgelet.
Ooo, dat is erg mooi, een gereviseerde cilinderkop, en, alle zittinkjes vernieuwd met de klepjes?
Is er toen ook gekeken naar de klepveren, weet je dat toevallig, niet dat dit een zwak punt is, maar ik zou dan direct alles goed bekijken, het ligt er toch af.
Als je gaat demonteren, bekijk de stoterstang aandachtig, en bekijk of er geen instuikingen aan de kopse zijden zitten, of iets platte vlakken, want dit kan natuurlijk best, indien dit zo is, dan kan dit het tikken veroorzaken, niet dat het nu zo erg is.
Bekijk ook de hevel die in de pomp aanwezig zal zijn, vooral bij de borgpen waar de hevel op scharniert, de borg pen zit dwars door het pomphuis in het dunne gedeelte.
Bekijk de technische informatie eens op bmwfans.info vul alles even in ga natturlijk eerst even naar All models, scrol, dan naar onder tot aan BMW Mobile Tradition Catalog, klik nu op 5' E12, klik op alle gegevens die overeenkomen met de BMW.
Europa, 525 M30, links gestuurd, schakelbak ( Manuel ) Bjr. en maand, en je bent in het systeem met de bekende fisches.
Klik nu op Fuel preparation system, en iets verder naar onder staat de hele brandstofpomp in onderdelen weer gegeven, klik dar eens op. Er staan dus 2 verschillende pompen weer gegeven, dus maak uw keuze.
Wat ik nog vragen wilde, dat weergegeven luchtfilter, is dat gelijk aan die van jou BMW KTR? behoorlijk bouwwerk trouwens!
Ik durf er geen zinnig woord over te zeggen, beste KTR, best erg jammer, als dit zo zou zijn, en die E12 weg zou doen of moeten doen wegens de stommiteiten van een verzekeraar.
Ik zou nog gewoon proberen om via een andere verzekeraar te werken.
Maar Arjan heeft al erg veel voor zijn kiezen gehad met deze E12, het ergste van dit is, de vorige eigenaar had een gedegen schema moeten maken met alle gegevens en de veranderingen die gedaan zijn, dus die kerel is ook niet aan deze E12 bezig geweest zoals het eigenlijk wel zou moeten, een volgende eigenaar zit met zijn trammelant opgescheept.
Dit soort problemen, dat kan vaak niet in een dag gerealiseerd worden, en dient van vooraf aan alles opnieuw gecontroleerd en gemeten te worden.
Ik vind dit erg rot voor hem, en ik hoop echter dat het toch weer allemaal goed komt, vooral omdat hij er al zoveel werk aan verricht heeft.
Ik probeer dan ook om hem zo goed als mogelijk is te helpen, enkel ik heb ook mijn beperkingen, ik kan helaas niet zomaar aan een auto beginnen, terwijl ik van tevoren weet dat ik het lichamelijk niet kan.
Als ik aan een auto bezig ben, kan het wel eens gebeuren dat ik er zo ineens 2 dagen uit lig, en dat ik niet anders kan dan in mijn bed moet blijven, door de lichamelijke klachten en problemen.
Dat vind ik nu zo erg jammer!
Want ik vind het ontzettend sneu voor hem.
Maar kijk maar eens goed naar de onderdelen van de brandstofpomp, of er ergens wat slijtage sporen aanwezig zijn, en ik denk haast zeker te weten, dat dit allemaal nog best eens leverbaar kan zijn.
Met vriendelijke groet,
Ad